EEA > Riešenia > Riadenie projektov > FEYWA for JIRA

FEYWA for JIRA

Pred niekoľkými rokmi vytvorila EEA samostatnú aplikáciu s názvom FEYWA, ktorá bola vytvorená tak, aby pomáhala organizáciám spravovať alokácie, utilizáciu a manažovať tak zdroje na projektoch. Táto samostatná aplikácia bola schopná komunikovať s niektorými inými nástrojmi určenými pre riadenie projektov pomocou API a externých doplnkov. V roku 2013 vyústila naša dlhodobá skúsenosť s FEYWA k rozhodnutiu zmeniť prístup k tejto aplikácii. Moderné trendy na poli projektového manažmentu si vyžiadali riadenie procesu v jednom užívateľskom prostredí. Rozhodli sme sa vybrať touto cestou a zmeniť tak koncept samostatnej aplikácie na rozšírenie pre jeden z najpredávanejších nástrojov pre riadenie projektov na trhu – Atlassian JIRA.

Ako ste na tom vy?

  • Máte prehľad o dostupnosti, kapacite či know-how vašich ľudí?
  • Viete či, a ktorí z nich sú preťažení alebo naopak málo vyťažení?
  • Viete identifikovať trendy, zhodnotiť či vám budú vaše kapacity vyhovovať aj o niekoľko mesiacov?
  • Aká je doterajšia produktivita vašich ľudí?
  • Ste si istí, že je know-how vašich ľudí efektívne využité?
  • Viete rýchlo odhadnúť náklady na plánované projekty?
  • Viete jednoducho porovnať plánované a reálne využité kapacity na projektoch?

Čo pre vás urobí Feywa?

FEYWA for JIRA Vám umožní meniť, administrovať a riadiť svoje zdroje veľmi jednoduchým spôsobom pomocou pokrytia jednoduchých procesov a akcií, aby ste viedli svoje projekty k úspešnému koncu. Dovoľuje vám priraďovať ľudí do špecifickych rolí, tímov, riadiť a prideľovať úlohy a vytvára užitočné reporty pre porovnanie vašich odhadov s realitou v projekte. Manažéri tak môžu ľahko rozhodnúť, na ktorých projektoch sa má pracovať, členovia tímu sú informovaní o všetkých požiadavkách na vykonanie a členovia boardu dostávajú reporty o projektovom portfóliu a trendoch zdrojov.

Biznis idea/IT požiadavka/Požiadavka na zmenu…

Ak máte požiadavky, pričom je jedno, ako sa volajú a odkiaľ prichádzajú, musíte si s nimi poradiť. Tu je čas, kedy začína váš projekt. Nezávisí od jeho veľkosti, FEYWA je vám k dispozícii, aby vás podporila počas celého trvania projektu.

Projektové nastavenie a požiadavky na role

Zvyčajne je biznis analýza podmienkou toho, aby bolo možné nastaviť projekt. S výstupmi z analýzy je možné nastaviť začiatok a trvanie projektu, stanoviť prioritu projektu a definovať role a zdroje, ktoré budeme potrebovať pre splnenie nastavených cieľov a míľnikov, vybrať preddefinované úlohy (úlohy často sa opakujúce môžu byť prepoužité vo viacerých projektoch) alebo vytvoriť úlohy celkom nové.

Requirements

Rezervácia zdrojov

Ak sme dokončili nastavenie projektu, rezervácia zdrojov je nasledovným krokom.

  • rezervácia – požiadavka na rolu/role a zdroj/zdroje
  • alokácia – potvrdenie predchádzajúcej požiadavky
Prioritizácia projektu

Portfolio management je pohľad na projekty, kde môžeme nastavovať a meniť (doslova sa hrať) s prioritou všetkých projektov s ohľadom na kapacity našich zdrojov a biznis stratégiu.
Inými slovami je toto prostredie, kde robíme rozhodnutia o nasledujúcom release, nasledujúcom mesiaci, štvrťroku či roku. Časové rámce si môžeme vybrať rôzne a sú plne pod našou kontrolou.

ProjectPlanning Tím manažment

Ak už sme naštartovali projekt, máme k dispozícii efektívne Drag&Drop prostredie, kde začneme prideľovať úlohy súvisiace s projektom.
Tím líder / projektový manažér / zodpovedná osoba vidí kalendár obsahujúci zdroje s rolami a schopnosťami potrebnými na vykonanie úloh.

Reporting

Ako už bolo spomenuté, work-logging na úlohách ponúka vhodné podklady na reportovanie. To umožňuje nielen sledovanie napredovania úloh a projektov, ale aj skoré odhalenie dôležitých trendov na bežiacich projektoch.

Framework namiesto produktu

Atlassian JIRA je v súčasnosti jeden z najpredávanejších nástrojov na riadenie projektov a tisícky tímov po celom svete ho používajú na dennej báze na riadenie projektov v rôznych oblastiach. FEYWA for JIRA je komplexným doplnkom, ktorého framework posúva JIRA funkctionality na úplne inú úroveň. My v EEA sme sa rozhodli, že nevytvoríme „krabicové“ riešenie, pretože veríme, že každý zákazník má svoje unikátne potreby. Toto framework riešenie je prepojené na vašu biznis stratégiu a procesy tak, aby ste z neho dostali to najlepšie.

Služby

Spoločnosť EEA zabezpečuje komplexné služby spojené s dodávkou systému FEYWA, vrátane inštalácie, prispôsobenia špecifickým požiadavkám, integrácie s inými systémami, dátovej migrácie či zabezpečenia školení.

EEA ako partner spoločnosti Atlassian, poskytuje tiež služby spojené s dodávkou, integráciou, prispôsobením pre celé portfólio produktov spoločnosti Atlassian,

stiahnuť propagačný materiálv ENG FEYWA for JIRA (PDF, 0.9MB)

Aktuality

Open Data Node (ODN) je platforma pre správu, publikovanie a výmenu (otvorených) údajov. ODN podporuje celý proces publikácie datasetov, aj v najvyššej možnej kvalite („five star“ Linked Data). Platforma je tiež doplnená o generickú Metodológiu pre publikovanie otvorených údajov. Aktuálne sme vydali verziu 1.6.0, ktorá je vhodná pre implementáciu vo vašej inštitúcii. ODN je k …

Open Data Node (ODN) je platforma pre správu, publikovanie a výmenu (otvorených) dát. ODN podporuje celý proces publikácie datasetov v najvyššej možnej kvalite (RDF). Platforma je doplnená o generickú Metodológiu pre publikovanie otvorených dát. Aktuálne sme vydali verziu 1.2.4, ktorá je vhodná pre implementáciu vo vašej inštitúcii, alebo pre pilotné nasadenie. ODN je k dispozícíi …

Open Data Node (ODN) je platforma pre správu, publikovanie a výmenu (otvorených) dát. ODN podporuje celý proces publikácie datasetov v najvyššej možnej kvalite (RDF). Platforma je doplnená o generickú Metodológiu pre publikovanie otvorených dát. Aktuálne sme vydali verziu 1.2.3, ktorá je vhodná pre implementáciu vo vašej inštitúcii, alebo pre pilotné nasadenie. ODN je k dispozícíi …Sme Vašim zlatým partnerom pre Atlassian