Blog
9. júna 2020 EEA s.r.o.

BOOTIQ posilňuje prestížnu spoluprácu s Gooddata

Gooddata je úspešný startup zo Silicon Valley, za ktorým stojí Čech Roman Staněk a ktorého hlavnou doménou sú Business Intelligence a Big Data.

Bratislava, 9. júna 2020 – Technologická skupina BOOTIQ, ktorá vytvára komplexné IT projekty pre známe korporácie aj začínajúce startupy, sa v máji stala Consulting partnerom startupu Gooddata. Ten patrí medzi najúspešnejšie startupy s českými koreňmi pôsobiacimi v Silicon Valley, a jeho analytický software používajú desiatky tisíc firiem po celom svete. Pre skupinu BOOTIQ táto spolupráca znamená podstatné rozšírenie portfólia služieb, okrem iného o možnosť ľahkej konsolidácie dát a ich extrahovanie. BOOTIQ touto úspešnou spoluprácou nadväzuje na sériu vydarených partnerstiev, ktoré sa podarilo uzavrieť v nedávnej minulosti. Tento rok sa vďaka akvizícii EEA taktiež stal v rámci skupiny BIQ Group Platinum Solution partnerom spoločnosti Atlassian, ktorá ponúka inteligentné systémy a nástroje pre riadenie firiem. BOOTIQ je zároveň hrdým partnerom spoločností Keboola, Apify a Kentico.

„Dnes už nie je možné tvoriť software z garáže, je potrebné oprieť sa o silné parametre, ideálne o softwarových gigantov, ktorí dané komplexné riešenia už dávno majú. Poslaním BOOTIQ je ich riešenie implementovať a prispôsobovať ich potrebám konkrétneho klienta. Tým, že sme v prípade Gooddata dosiahli  stupeň Consulting partnerstva, sa nám otvorili dvere k obrovskej škále významných projektov,“ komentuje posilnenie partnerstva s Gooddata COO skupiny BOOTIQ Boris Zovčák.

Kolekcia významných partnerstiev

Gooddata je úspešný startup zo Silicon Valley, za ktorým stojí Čech Roman Staněk a ktorého hlavnou doménou sú Business Intelligence a Big Data. „Ide o absolútne špičkový analytický nástroj, ktorý je ľahko nasaditeľný a umožňuje bleskovo získať zo systému report, aký firma potrebuje – teda vizualizovať dáta. Pre BOOTIQ spolupráca znamená ľahkú konsolidáciu dát, ich extrahovanie a ďalšie výhody,“ dopĺňa Zovčák.

BOOTIQ sa pritom už skôr stal – vďaka akvizícii poprednej slovenskej IT firmy EEA – Platinum Solution partnerom spoločnosti Atlassian. Tá sa celosvetovo zaoberá vývojom nástrojov pre software development, project management a content management, na jej konte sú tisíce vyvinutých aplikácii. Úspešná spoločnosť je okrem iného známa striktnými pravidlami pre uzatváranie partnerstiev, preto je platinum status pre BOOTIQ prestížnou záležitosťou.

Partnerstvo v boji proti COVID-19

Do bohatého portfólia partnerov BOOTIQ patrí tiež spoločnosť Keboola, ktorá vyvíja cloudovú platformu na spracovanie dát, vďaka ktorej sa všetky firemné aj externé dáta z ľubovoľných dátových zdrojov dokážu organizovať na jednom mieste. „S Keboolou máme naozaj výborné vzťahy, vážime si hlavne úspešnú spoluprácu na projekte trasovania, ktorý pomáha na Slovensku vyhľadať nakazených ochorením COVID-19,“ hovorí Zovčák.

Do boja proti COVID-19 sa BOOTIQ pridal tiež ako Solution Partner spoločnosti Apify, mladej českej firmy poskytujúcej platformu pre sťahovanie a tvorbu štruktúry webových dát. Tá prišla s riešením, ktoré webom poskytuje realtime informácie z verejne dostupných zdrojov o šírení ochorenia COVID-19. Tím BOOTIQ pomohol so zavedením tohto riešenia na Slovensku. „Väčšina oficiálnych stránok so štatistikami o koronavíruse nemá otvorené API, takže sa nedajú implementovať do aplikácií. V spolupráci s Apify tieto API otvárame, aby boli prístupné verejnosti,“ vysvetľuje Boris Zovčák.

Kolekciu partnerov ďalej dopĺňa Kentico, systém pre tvorbu a správu webových stránok, online obchodov, intranetov a komunitných stránok využívajúcich technológiu Web 2.0. Kentico využíva viac ako 7000 webových portálov v 84 krajinách sveta.

Viac o BOOTIQ

BOOTIQ je vývojárska spoločnosť vytvárajúca komplexné IT projekty pre známe korporácie aj začínajúce startupy. Rozsiahla skupina profesionálnych vývojárov, analytikov, testerov, architektov a administrátorov spoločne pracuje na projektoch, v rámci ktorých vzniká inteligentný softvér či webové aplikácie a poradia si aj so špecifickým zadaním, ako je tvorba veľkých databáz, alebo spracovanie a vizualizácia veľkých dát. Zohranú partiu viac ako 300 technologických odborníkov, ktorí aj napriek veľkosti firmy naďalej veria v myšlienku „Smart Software Garage“, nájdete v Bratislave, Poprade, Plzni, Prahe, Jihlave, Zlíne, Olomouci či v Brne. Služby BOOTIQ využívajú firmy ako T-Mobile, Plzeňský Prazdroj, GTS Alive – ISIC, Škoda Auto, Unipetrol, Zoot a viac ako stovka ďalších klientov

Podobné projekty