Pomocou Geodát prehľadne zobrazuje vybrané dáta o podnetoch na mape na svojom portáli pre občanov.
Náš EEA Atlassian tím vyvíja rôzne špecifické rozšírenia pre Atlassian produkty, ktoré prinášajú novú funkcionalitu do týchto systémov a tým rozširujú ich využitie. Častokrát sa stane, že zákazník nenájde na marketplace aplikáciu akú potrebuje, tak sa obráti na nás, aby sme riešenie na mieru vytvorili my.
Jednou z takýchto JIRA aplikácií je Geodata, ktorá v skratke umožňuje rôznym spôsobom pridať GPS polohu k Jira úlohám. Takto vytvorené úlohy viete zobrazovať na mape, filtrovať ich a následne plne využiť Jira funkcionalitu na riešenie takýchto úloh.
Bratislava Nové mesto – participatívny rozpočet:
Kancelária participatívneho rozpočtu eviduje, rieši podnety od občanov v Jira a publikuje k nim stanoviská, pomocou Geodát prehľadne zobrazuje vybrané dáta o podnetoch na mape na svojom portáli pre občanov. Čiže vybrané dáta vieme publikovať ako Opendata datasety cez REST rozhranie s GeoJSON a tie vieme zobrazovať zase na mape v iných systémoch. Okrem toho riešenie ešte používajú na vizualizovanie návrhov na opravu chodníkov a zobrazovanie realizovaných a plánovaných projektov v meste.
Firma z priemyselného odvetvia
Ďalšie využitie je pre servisný a obchodný tím – na mape si klient zobrazuje zoznam nainštalovaných zariadení u zákazníka. Využíva vizualizáciu na mape na riadenie onsite servisných zásahov, čiže si optimalizujú pracovnú cestu pomocou mapy.
Funkcionalitu sme prispôsobili pre dve kategórie používateľov:
Service desk funkcionality:
Okrem štandardného zadávania textovej adresy (cez webcollector, Jira Service Desk, kde sa do úlohy zadá adresa a tá sa následne automaticky pretransformuje na GeoJSON, ktorý vizualizujeme na mape) môžeme vytvoriť úlohy priamo cez mapu, kde sa vyberá poloha – bod, prípadne celá oblasť, typ úlohy a následne po uložení sa otvorí v druhom kroku obrazovka na zadanie dodatočných údajov o úlohe, čo už je štandardná funkcionalita JIRA.
Umiestnenie bodu alebo polygónu na mape – vybratie projektu a typu úlohy, následne po uložení sa otvorí v druhom kroku zadanie dodatočných údajov k vybratej úlohe (screen Create issue). Príklad oblasti – vybratá oblasť Kuchajda, prvý bod sa vám uloží ako adresa k úlohe, cez túto adresu si ju potom môžete fulltextovo vyhľadať (Tomášikova, Bratislava)
Úlohy na mape si viete filtrovať cez definované datasety, ktoré obsahujú atribúty na ďalšie filtrovanie, k dispozícii je aj štandardný zoznam úloh s JQL vyhľadávaním.
Takisto sa úlohy filtrujú aj na zoome mapy, a zároveň aj v zozname, v ktorom existuje možnosť ešte dodatočného JQL filtra.
Po kliknutí na marker sa Vám zobrazí náhľad, ktorý obsahuje údaje z úlohy, z neho potom viete ísť na detail úlohy, alebo zmeniť polohu úlohy.
V detaile úlohy sa zobrazuje adresa danej polohy, túto adresu viete fulltextovo vyhľadať, prípadne máte k dispozícii priamo link na mapku katastra, kde si viete dohľadať info o danej parcele.
Pomocou heat mapy máte lepšiu predstavu o hustote úloh na mape.
Podrobnejšie informácie nájdete v našej dokumentácii Administrator’s Guide
Ak vás aplikácia Geodata zaujala a máte nápad, ako ju využiť vo vašej firme, tak nás neváhajte kontaktovať.