Blog
1. októbra 2020 EEA s.r.o.

Ako prepojiť Jira a váš súčasný BI nástroj?

V období IT technológií vládnu svetu informácie. Pochádzajú z rôznych zdrojov vrátane platformy na riadenie projektov – Jira, ktorá je medzi vývojovými tímami populárna.

Dnes však nestačí len zozbierať informácie. Musíte ich vedieť rýchlo spracovať, analyzovať, transformovať do vizuálne prijateľnej formy, aby ste ich mohli prediskutovať v tíme a samozrejme použiť ich v rozhodovacom procese. Na súčasnom trhu existuje veľa Business intelligence riešení, ako sú Power BI a Tableau, ktoré pokrývajú všetky uvedené potreby.

Väčšina IT tímov využíva niektoré z nástrojov BI, aby zostali informovaní, efektívni a mali aktualizované dáta. Keď však začnú premýšľať o začlenení Jira ako zdroja údajov, ktoré sa majú spracovať a zahrnúť do procesu rozhodovania, čelia problému. Riešenie Jira Cloud, ponúka v prednastavených možnostiach export údajov, hoci je dosť náročné ho nastaviť a upraviť. Predvolený obsahový balík používa základné autentifikácie na pripojenie k JIRA Rest API. Napriek tomu, že to vyzerá jendoducho, vo väčšine prípadov si táto voľba vyžaduje od používateľa dodatočné Jira administrátorské zručnosti.

Pokiaľ ide o verzie Server a Data Center, neposkytujú možnosť importovať údaje z Jira do systému Power BI, čo znamená, že na to musíte použiť špeciálne konektory.

V tomto blogovom príspevku vysvetlíme, ako exportovať vaše údaje z JIRA do Microsoft Power BI pomocou Power BI Connector for Jira.

Čo je Power BI?

 Power BI je analytický nástroj pre firmy, ktorý :

  •     poskytuje informácie umožňujúce okamžité “smart” rozhodnutia,
  •     konvertuje súbory do tabuliek a diagramov a zdieľa ich s členmi tímu,
  •     vizuálne vyhľadáva a prezerá údaje „on-site“ a v cloude v jednom zobrazení,
  •     spolupracuje a vymieňa si prispôsobené panely (dashboardy) a kolaboračné reporty,
  •     vylepšuje úroveň spoločnosti pomocou integrovaného riadenia.

Ako pripojiť Jira k Power BI?

Najprv musíte vytvoriť zdroj údajov. Kliknite na Power BI na hlavnej lište. Potom kliknite na tlačidlo Create a Data Source:

Zvoľte si názov konektora (názov a popis) a potom vyberte dátové polia, ktoré chcete exportovať

Po dokončení uložte.

Aplikácia vygeneruje odkaz na váš zdroj údajov, ten si uložte a prejdite na pracovnú plochu Microsoft Power BI.

Kliknite na položku Get Data (1), vyberte položku OData Feed (2) a vložte vygenerovanú URL adresu zdroja údajov. Potvrďte výber.

Poslednou časťou je výber tabuliek a kliknutie na načítať. Môže to chvíľu trvať.

To je všetko, práve ste dokončili import údajov z JIRA do Microsoft Power BI a teraz môžete začať vytvárať krásne dashboardy, skúmať a analyzovať údaje.

Ak používate Tableau BI, proces s Tableau Connector for Jira bude podobný.

 

Pripravené v spolupráci s partnerskou firmou Alpha Serve

Podobné projekty