Blog
22. januára 2019 Peter Pešta

Confluence ako intranet

V dnešnej dobe čo raz viac klientov uvažuje ako zastrešiť svoju „internú komunikačnú a informačnú platformu“ a prispôsobiť si ju na svoj obraz.

V dnešnej dobe čo raz viac klientov uvažuje ako zastrešiť svoju „internú komunikačnú a informačnú platformu“ a prispôsobiť si ju na svoj obraz. Stretli sme sa stým aj pri našich zákazníkoch, ktorí mali špeciálne požiadavky ako by intranet mal vyzerať, ktorý by bol funkčný, pekný a spolupracoval s viacerými aplikáciami, alebo aj bez nich, a bol by len stand-alone intranet poprípade vlastná wikipédia. Túto úlohu spĺňa v plnej miere softvér od Atlassian-u menom Confluence. Ako spomína aj Atlassian na svojej stránke – je to viac ako len text. Ako to správne pochopiť si povieme bližšie v nasledujúcom blogu.

 

Confluence je vo svojej podstate schránka, alebo uložisko kam môžete ukladať svoje informácie. Miesto kde sa o ne môžete podeliť, kde ich môžete zdielať, komentovať, obohacovať o nové poznatky. Confluence Vám dáva priestor na spoluprácu s viacerými spolupracovníkmi na jednom mieste.

Možnosti ako využiť Confluence sú rôznorodé máte možnosť si vytvoriť poznámky zo stretnutí, projektové plány, požiadavky na produkty. Máte možnosť si vytvárať vlastné blogy a svojimi blogmi informovať kolegov o novinkách. S našim klientom sme napríklad upravovali Confluence pre potreby HR, aby mohli svoje informácie o zamestnancoch zaznamenávať vo svojom vlastnom priestore a boli prenesené priamo z Jiry. Ďalším pekným príkladom je tvorba intranetu pre klienta, ktorý ma informačný charakter a združuje svojich zamestnancov na jednom mieste a poskytuje im informácie o svojej firme a udalosti, ktoré vo firme prebiehajú. Taktiež Vám Confluence poskytuje miesto na vzdelávanie Vaších zamestnancov v podobe možnosti si spraviť svoje vlastné interné e-learningové centrum, ktoré využívajú aj naši klienti.

Veľkou devízou Confluence je aj správa dokumentov. Máte možnosť zdieľať súbory PDF, kancelárske dokumenty, obrázky, informácie a odkazy, s možnosťou okamžitých náhľadov, fulltextových vyhľadávaní a pripnutých pripomienok, ktoré uľahčujú správu vašich súborov.

Pekným rozšírením pre Confluence je aj možnosť hlasovania. Vďaka add-onom viete spraviť pre Vašich zamestnancov miesto, kde aj oni môžu hlasovať napríklad za inovácie, teambuildingy – kde sa budú konať, v aký čas. Jednou z možností, ktorú naši klienti využili bolo zriadenie miesta v rámci Confluencu na predaj svojích vecí, niečo ako bazár.

Možností ako Confluence využiť je neúrekom a je len Vás ako si ho prispôsobíte a ako ho budete využívať.

Príklad možností, ktoré Vám Confluence ponúka:

Multi platformové verzie

Veľkou výhodou Atlassian nástrojov je aj možnosť si obsah prezerať na rôznych zariadenia. Čo Vám uľahčuje prístup k informácia a viete byť vždy online v prípade potreby.

Šablóny
Zahŕňame šablóny osvedčených postupov, ktoré vám pomôžu začať s obľúbenými stránkami, takže nemusíte mať problém s formátovaním.

Správa dokumentov
Zdieľajte súbory PDF, kancelárske dokumenty, obrázky a ďalšie informácie v Confluence. Automatické verzie, okamžité náhľady, fulltextové vyhľadávanie a pripnuté pripomienky uľahčujú správu vašich súborov.

Oprávnenie
Udržujte svoje stránky a obsah zabezpečený povoleniami, ktoré vám umožňujú úplnú kontrolu.

Jira
Pripojte sa k Jire, aby ste získali prehľad o vašich vývojových prácach s automatickým prepojením.

Verzia stránok a súborov
Sledujte každú verziu a zmenu, ktorú vy a Vaši kolegovia urobíte na stránke.

Apps
Rôznorodé doplnky, ktorými môžete Váš Confluence obohatiť.

Ak uvažujete o takomto riešení aj pre Vás, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám pomôžeme a upravíme Váš Confluence podľa predstáv.

 

Peter Pešta

Atlassian konzultant

Podobné projekty