Blog
22. januára 2019 Meno Priezvisko

Confluence ako intranet

V dnešnej dobe čoraz viac klientov uvažuje ako zastrešiť svoju „internú komunikačnú a informačnú platformu“ a prispôsobiť si ju na svoj obraz.

V dnešnej dobe čoraz viac klientov uvažuje ako zastrešiť svoju „internú komunikačnú a informačnú platformu“ a prispôsobiť si ju na svoj obraz. Stretli sme sa s tým aj pri našich zákazníkoch, ktorí mali špeciálne požiadavky ako by mal vyzerať intranet, ktorý by bol funkčný, pekný a spolupracoval s viacerými aplikáciami, alebo aj bez nich, a bol by len stand-alone intranet poprípade vlastná wikipédia. Túto úlohu spĺňa v plnej miere softvér od Atlassian menom Confluence. Ako spomína aj Atlassian na svojej stránke – je to viac ako len text. Ako to správne pochopiť si povieme bližšie v nasledujúcom blogu.

 

Confluence je vo svojej podstate schránka, alebo úložisko, kam môžete ukladať svoje informácie. Miesto, kde sa o ne môžete podeliť, kde ich môžete zdieľať, komentovať, obohacovať o nové poznatky. Confluence vám dáva priestor na spoluprácu s viacerými spolupracovníkmi na jednom mieste.

Možnosti ako využiť Confluence sú rôznorodé – máte možnosť si vytvoriť poznámky zo stretnutí, projektové plány, požiadavky na produkty… Máte možnosť si vytvárať vlastné blogy a svojimi blogmi informovať kolegov o novinkách. S naším klientom sme napríklad upravovali Confluence pre potreby HR, aby mohli svoje informácie o zamestnancoch zaznamenávať vo svojom vlastnom priestore a boli prenesené priamo z Jiry. Ďalším pekným príkladom je tvorba intranetu pre klienta, ktorý ma informačný charakter, združuje svojich zamestnancov na jednom mieste a poskytuje im informácie o svojej firme a udalosti, ktoré vo firme prebiehajú. Taktiež Vám Confluence poskytuje miesto na vzdelávanie Vašich zamestnancov v podobe možnosti spraviť si svoje vlastné interné e-learningové centrum, ktoré využívajú aj naši klienti.

Veľkou devízou Confluence je aj správa dokumentov. Máte možnosť zdieľať súbory PDF, kancelárske dokumenty, obrázky, informácie a odkazy, s možnosťou okamžitých náhľadov, fulltextových vyhľadávaní a pripnutých pripomienok, ktoré uľahčujú správu vašich súborov.

Užitočným rozšírením pre Confluence je aj možnosť hlasovania. Vďaka add-onom viete spraviť pre vašich zamestnancov miesto, kde aj oni môžu hlasovať napríklad za inovácie, teambuildingy – kde sa budú konať, v akom čase a pod. Jednou z možností, ktorú naši klienti využili, bolo zriadenie miesta v rámci Confluence na predaj svojich vecí, niečo ako bazár.

Na sprehľadnenie navigaácie medzi množstvom stránok a zjednodušenie zobrazenia stromu stránok vám môže pomôcť aj náš produkt.

vizualizacia stromu stranok Confluence

Možností ako Confluence využiť je neúrekom a je len na vás ako si ho prispôsobíte a ako ho budete využívať.

Príklady možností, ktoré Vám Confluence ponúka:

Multi-platformové verzie

Veľkou výhodou Atlassian nástrojov je aj možnosť si obsah prezerať na rôznych zariadenia. Čo vám uľahčuje prístup k informáciám a viete byť vždy online v prípade potreby.

Šablóny
Zahŕňame šablóny osvedčených postupov, ktoré vám pomôžu začať s obľúbenými stránkami, takže nemusíte mať problém s formátovaním.

Správa dokumentov
Zdieľajte súbory PDF, kancelárske dokumenty, obrázky a ďalšie informácie v Confluence. Automatické verzie, okamžité náhľady, fulltextové vyhľadávanie a pripnuté pripomienky uľahčujú správu vašich súborov.

Oprávnenie
Udržujte svoje stránky a obsah zabezpečený povoleniami, ktoré vám umožňujú úplnú kontrolu.

Jira
Pripojte sa k Jira, aby ste získali prehľad o vašich vývojových prácach s automatickým prepojením.

Verzia stránok a súborov
Sledujte každú verziu a zmenu, ktorú vy a vaši kolegovia urobíte na stránke.

Aplikácie
Rôznorodé doplnky, ktorými môžete váš Confluence obohatiť.

Ak uvažujete o takomto riešení aj pre Vás, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme a upravíme Confluence podľa vašich predstáv.

 

Peter Pešta

Atlassian konzultant

Podobné projekty