Blog
3. novembra 2020 EEA s.r.o.

BOOTIQ uzatvoril partnerstvo s Tableau a rozširuje svoj tím špecialistov

Riešenie Tableau má široké spektrum využitia, predovšetkým však pomáha firmám s analýzou, interpretáciou a vizualizáciou dát.

Bratislava 3. novembra 2020 – Technologická spoločnosť BOOTIQ, ktorá vytvára komplexné IT projekty pre známe korporácie aj začínajúce startupy, posilňuje svoju pozíciu na poli business intelligence (BI) – naberá nových členov tímu a uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Tableau. Tá vyvíja platformu pre interpretáciu a vizualizáciu dát a rýchle vytváranie reportov v reálnom čase. BOOTIQ ju najskôr využíval pre interné potreby a postupne ju začal nasadzovať u svojich klientov – z celkového počtu implementácií aktuálne používa Tableau viac než 30 percent nových projektov. Partnerstvo by malo priniesť kvalitnejšie dodanie tohto BI produktu klientom, ale aj spoločný rast biznisu. Na nových príležitostiach sa z časti podieľa tiež Salesforce, ktorý Tableau v nedávnej dobe odkúpil.

Vo využívaní business intelligence vidíme obrovský trend, ktorý v blízkej budúcnosti neminie v podstate žiadnu digitálnu firmu – pozrieť sa na vlastné dáta očami stroja je v čase zrýchľujúcej digitalizácie základným predpokladom pre vytváranie predikcií a strategického plánovania. Tento rok nám v BOOTIQ pribudli desiatky zákaziek od nových aj existujúcich klientov, ktorí chceli pomocou BI optimalizovať svoj biznis. Partnerstvo s Tableau pre nás znamená ďalšiu príležitosť pre rast biznisu aj posilnenie kompetencií v oblasti BI, kde neustále rozširujeme aj náš tím. Vďaka tomu sme totiž už v začiatkoch spolupráce získali prvých klientov spomedzi korporácií alebo členov celosvetových skupín,“ popisuje Boris Zovčák, COO BOOTIQ.

BOOTIQ dlhodobo zaisťuje BI pre slovenské DPD, Euromediu, slovenský IT veľkoobchod Asbis, Astratex alebo Škodu Auto. „Cez prvotne jednoduchý cieľ sa pri nasadzovaní business intelligence obvykle dostávame ku komplexnejším stratégiám, optimalizácii dát, odporúčame vhodné metriky na sledovanie a KPI. Spolupráca je teda zameraná na sledovanie aktuálneho výkonu a efektivity,“ dopĺňa Boris Zovčák.

BI je jasný trend: BOOTIQ preto posilní svoj tím a stále naberá nových špecialistov

BOOTIQ má vďaka partnerstvu s Tableau tiež prístup k novým leadom, zásadne preto posilňuje svoj tím špecialistov. Nedávno ho doplnil Filip Mejzlík z Kebooly, ktorý spoločne s vedúcim BI oddelenia Lukášom Kouřilom teraz tvorí jeho jadro. BOOTIQ má v súčasnosti viac než 350 vývojárov a ďalších technologických odborníkov v 12 pobočkách na Slovensku a v Česku.

Riešenie Tableau má široké spektrum využitia, predovšetkým však pomáha firmám s analýzou, interpretáciou a vizualizáciou dát. Funguje flexibilne na cloude či serveroch a ponúka tri úrovne licencií: od základnej, ktorá pracuje s filtrami a vizualizáciami reportov až po najvyššiu, umožňujúcu pokročilejšiu prácu s dátami a pridávanie nových dátových zdrojov.

 

Boris Zovčák, COO BOOTIQ

Podobné projekty