Blog
19. apríla 2022 EEA s.r.o.

BiQ Group vstupuje na Slovensko. Zastreší aj doterajšie aktivity slovenskej časti BOOTIQ a EEA

Skupina je na Slovensku reprezentovaná spoločnosťou EEA, ktorá sa špecializuje na produkty spoločností Atlassian a Camunda.

Česko-slovenská technologická spoločnosť BOOTIQ mení štruktúru.

Pod novým názvom BiQ Group vstupuje na slovenský trh. Rebranding prebehol po akvizícii českých firiem Novasoft, Bluesoft a slovenskej EEA. Tá pôsobí na slovenskom trhu takmer 30 rokov, v súčasnosti pod vedením Gabriela Lachmanna. Firma má svoje korene už v bývalom Československu, ako systémový integrátor a partner pre dlhodobú stratégiu svojich klientov. EEA patrí medzi lídrov slovenského IT priemyslu. Teraz sa stane jednou z dcérskych pobočiek BiQ Group. Prepojenie na slovenský trh upevňuje aj pozícia Borisa Zovčáka – COO a spoluzakladateľa BiQ Group, ktorý dlhodobo nadväzuje strategické partnerstvá na Slovensku.

Zmena názvu spoločnosti súvisí s lepšou čitateľnosťou pre klientov a s rozdelením kompetencií v jednotlivých technologických oblastiach. BOOTIQ zostáva ako jedna zo štyroch dcérskych spoločností, ktoré sú rozmiestnené v celkovo 12 pobočkách po Českej a Slovenskej republike. Nový názov BiQ Group reflektuje veľkosť skupiny, ambíciu poskytovať komplexné služby od softvérového vývoja: cez osvedčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience, až po e-commerce a marketing. Minulý rok technologická skupina dosiahla obrat 460 miliónov korún a má pod sebou viac než 400 vývojárov a ďalších špecialistov.

BiQ Group stavia na technologickej diverzite, vďaka ktorej dokáže nadväzovať dlhodobé strategické partnerstvá – má rozsiahle kompetencie vo frontendovom a backendovom vývoji na mieru a nasadzovaní CMS, ERP či BI systémov. Zameriava sa na podporu ITSM procesov, digitalizáciu a podporu riadenia projektov. Medzi jej špecializácie patrí stavba komplexných e-shopov, webových aplikácií, no zároveň sa však podieľa aj na projektoch, ako je výstavba veľkých databáz či spracovanie a vizualizácia veľkých dát. Spolupracuje napríklad so spoločnosťou Atlassian. Jeden z produktov je servicedesk, ktorý je implementovaný vo viacerých korporáciách. Okrem toho spolupracuje aj so spoločnosťou Microsoft. BiQ Group v neposlednom rade pomáha klientom s UX, IU a digitálnym marketingom. Svoje skúsenosti využíva v rôznych odboroch ako e-commerce, automotive, priemysel a logistika,” hovorí Boris Zovčák, COO BiQ Group.

Expanzia na Slovensko a zahraničné trhy

Zmena názvu a štruktúry znamená okrem iného investíciu firmy do skvalitňovania infraštruktúry, procesov a znamená sústredenie sa na posilnenie manažmentu, financií a HR. S plánovanou expanziou súvisia aj akvizície a personálny rast. Skupina je na Slovensku reprezentovaná spoločnosťou EEA, ktorá sa špecializuje na produkty spoločností Atlassian a Camunda, vrátane vývoja vlastných produktov nad týmito platformami. Vo svojich radoch má expertov na agilné riadenie veľkých organizácií SAFE, aplikáciu a podporu ITSM procesov, nasadzovanie umelej inteligencie v riadení a spracovanie veľkých dát.

Čaká nás veľká vlna konsolidácií a zmien práve v rámci cloud platforiem, počas ktorej budú veľkí hráči kupovať jednotlivé služby i celé platformy. Príležitosť vidíme práve v rozširovaní kompetencií skupiny v oblastiach integrácie a podpory adaptácie cloud služieb. Pomocou týchto kompetencií budeme podporovať našich klientov v správnej orientácii v dynamicky  meniacom sa globálnom IT trhu. Zároveň chceme mať na najväčších cloud platformách umiestnené naše vlastné produkty ponúkané cez globálne trhoviská”, hovorí zakladateľ EEA Gabriel Lachmann, ktorý sa podieľal na vývoji IT trhu vo firme už od 90. rokov.

BiQ Group – viac ako 400 expertov v 12 pobočkách

Každá z dcérskych pobočiek BiQ Group má svoju unikátnu históriu, špecializáciu v technológiách a unikátnu lokálnu kultúru. BOOTIQ vznikol v roku 2017 akvizíciou firiem Marcela Červeného, Lukáša Nováka (zakladateľa investičnej skupiny InTeFi, ktorá stojí za BiQ Group, FinGo a za niekoľkými významnými developerskými projektmi) a Borisa Zovčáka, ktorý dlhodobo posilňuje jej slovenskú pozíciu na trhu. Následne došlo k akvizícii niekoľkých menších firiem a tímov. Prvou akvírovanou firmou bol Novasoft so špecializáciou na svet podnikového systému SAP, ktorý je využívaný v tých najväčších firmách naprieč hospodárskymi sektormi. V roku 2006 ju založil Vladimír Moravec s maximálne jednoduchou stratégiou: budovať dlhodobé partnerstvá a poskytovať komplexné služby pre SAP, vrátane špičkového consultingu. V roku 2019 došlo k akvizícii digitálnej agentúry Blueberry, ktorá je zaradená pod pobočku BOOTIQ. Ďalšou dcérskou firmou je spomínaná slovenská divízia EEA, ktorá je silným hráčom v oblasti softvérových služieb už 30 rokov. Poslednou akvírovanou firmou je brnenský Bluesoft, ktorý sa pridal minulý rok. Pod vedením Jiřího Barboříka a Jakuba Hanáka vyvíja webové aplikácie a e-shopy na mieru na platforme Kentico Xperience.

Podobné projekty