Blog
30. marca 2021 EEA s.r.o.

BOOTIQ kúpil majoritu v digitálnej agentúre Bluesoft

BOOTIQ kúpil majoritu v digitálnej agentúre Bluesoft. Tá je zlatým partnerom platformy Kentico a okrem Česka pôsobí vo Viedni a Londýne.

Bratislava, 30. marca 2021 Technologická spoločnosť BOOTIQ, ktorá vytvára komplexné IT projekty pre známe korporácie aj začínajúce startupy, dokončila akvizíciu majoritného podielu v digitálnej agentúre Bluesoft. Tá vyvíja webové aplikácie a e-shopy na mieru na platforme Kentico. Medzi jej klientov patrí napríklad Sazka, CzechInvest, Walmark, Carlsberg, Cyrrus, Deceuninck alebo Bank Austria, pričom ročný obrat agentúry presahuje 1,5 milióna eur. Hodnota spoločnosti v rámci akvizície dosiahla takmer 3,9 milióna eur, pričom minoritné podiely ďalej držia pôvodní zakladatelia Jiří Barbořík a Jakub Hanák, ktorí naďalej budú firmu riadiť. Tím BOOTIQ sa tak rozšíril o 40 ľudí a celkovo presiahol hranicu 400 vývojárov a okrem Bratislavy rozšíril svoje pôsobenie aj do Londýna a Viedne. Taktiež získal pozíciu zlatého partnera pre riešenie Kentico, pričom brniansky Bluesoft je jednotkou na českom trhu v nasadzovaní tohto systému.

Akvizíciou Bluesoftu sa rozširujeme nielen o ďalší skvelo zohraný tým špičkových expertov, ale tiež posilňujeme naše kompetencie v implementácii riešení od spoločnosti Kentico. Na ich systéme fungujeniekoľko špičkových webov popredných českých aj svetových spoločností. S jeho zavádzaním už naviac máme skúsenosti ako strieborný partner, teraz sa dostávame o úroveň vyššie. V dnešnej dobe sa už žiadny web ani e-shop nestavia na zelenej lúke – firmy naopak siahajú po flexibilných a odskúšaných riešeniach, ktoré plnia ich biznisové ciele. Moderné platformy naviac ponúkajú rozšírenie o nové moduly a nástroje, čo Kentico perfektne spĺňa. Vďaka akvizícii tak posilňuje svoje kompetencie o ďalšie zo špičkových technológií, medzi ktoré sa radia e-commerce riešenia, konsolidácia dát, business intelligence, cloudové služby či strojové učenie, rovnako ako IT consulting,

Marcel Červený, CEO BOOTIQ.

 

Bluesoft robí webové projekty pre veľké a stredné spoločnosti z verejného aj súkromného sektoru v Českej republike, Veľkej Británii, Rakúsku, Holandsku a ďalších štátoch EÚ. Digitálnu agentúru v roku 2009 založili Jiří Barbořík a Jakub Hanák, ktorí sami v Kenticu počas štúdia pracovali ako vývojári. Tieto skúsenosti potom uplatnili ako top partneri aj v Bluesofte, kde počas pätnásťročnej spolupráce spracovali stovky projektov na platforme Kentico a obe firmy tak vyrástli vedľa seba. Bluesoft má pobočky v štyroch európskych mestách, a to v Brne, Prahe, Viedni a v Londýne.

 

BOOTIQ je vďaka akvizícii zlatým partnerom Kentica, rozširuje tým svoje portfólio technológií

Kentico je moderný CMS systém pre správu obsahu pre vytváranie a správu webových stránok, online obchodov, intranetov a komunitných stránok. Výhodou platformy je, že nie je závislá na dodávateľovi, čo firmám dáva veľkú flexibilitu a možnosť migrovania svojich projektov podľa potreby. Obsahuje desiatky modulov a stovky webových šablón, ktoré využíva viac ako 30-tisíc webov po celom svete.   

Kentico sa od svojho založenia zameriava na neustály rozvoj platformy a zákazníckrho servisu – okrem softwaru zaisťuje aj špičkové podporné služby. V rámci vyšších licencií sú klientom k dispozícii tímy konzultantov, ktorí dohliadajú na bezpečnosť a výkon ich webov a podieľajú sa tak na správnom fungovaní ich online biznisu. Spoločnosť Kentico vznikla v Brne, ďalšie pobočky má vo Veľkej Británii, USA a v Austrálii. V roku 2010 sa stala najrýchlejšie rastúcou českou firmou v rebríčku FAST 50, ktorý zostavuje spoločnosť Deloitte. A to vďaka jej rastu, ktorý dosiahol 1781 % počas piatich rokov. 

BOOTIQ dlhodobo a cielene rozvíja systém partnerstiev, ktorý mu umožňuje dodávať inovatívne riešenia od technologických lídrov ako Tableau, Apify, Keboola či Gooddata. Rovnako tak využíva ako partner osvedčený software známych korporácii, medzi ktoré patria Atlassian, Microsoft alebo AWS.

 

Viac o akvizíciách

BOOTIQ prostredníctvom akvizícií realizuje svoju víziu – budovať komplexnú IT skupinu, ktorá sa stane kľúčovým dodávateľom IT služieb na českom a slovenskom trhu. Po novom má vo svojich radoch 400 vývojárov a ďalších technologických odborníkov v 13 pobočkách v Českej republike a na Slovensku. Naposledy sa rozšíril o vývojársku agentúru Moonlake, predtím tiež o slovenskú firmu EEA, pražskú digitálnu agentúru Blueberry či spoločnosť Novasoft, ktorá v Česku patrí k lídrom v dodávkach SAP technológii. Zároveň prebehla akvizícia niekoľkých menších tímov.

Podobné projekty