Blog
24. septembra 2022 EEA s.r.o.

SpaceX využíva našu aplikáciu Jolokia Monitoring Agent

Aplikácie firmy EEA, ktorá je súčasťou BiQ Group, sa už po druhý krát umiestnili v exkluzívnom rebríčku najpoužívanejších aplikácií pre platformu Atlassian.

Aplikácie slovenskej IT spoločnosti EEA žnú svetový úspech, obľube sa podľa nej tešia aj v Muskovej kozmickej spoločnosti SpaceX. Obzvlášť si obľúbili jednu konkrétnu aplikáciu po tom, čo došlo k veľkému globálnemu bezpečnostnému incidentu, ktorý je spojený s platformou Java.

IT experti z USA sa obzvlášť tešia z aplikácie Jolokia Monitoring Agent, ktorá sa v praxi osvedčila ako dostatočne silná na odolanie hackerským útokom. Jedná sa o monitorovací systém sprístupňujúci dôležité dáta v Jire, ktorú využívajú spoločnosti pre editovanie chýb napríklad počas riadenia projektov.

„Americkí admini nás kontaktovali s otázkou ohľadom bezpečnosti aplikácie Jolokia Monitoring Agent. Stalo sa tak krátko po tom, čo sa objavil globálny bezpečnostný incident. Konkrétne išlo o chybu v open source knižnici na platforme Java. Zaujímali sa, či je ochrana dostatočne silná na to, aby odolala hackerom,“ vysvetľuje Jozef Kotlár, IT architekt spoločnosti EEA.

„Poskytli sme im komplexnú podporu inštalácie, aby našu aplikáciu mohli používať pre svoje procesy. Medzi ďalšími dvoma aplikáciami je Natural Searcher for Jira, ktorá umožňuje prehľadnosť procesov a správne zobrazenie usporiadania grafov. Search fields gadget for Jira uľahčuje používateľom vyhľadávanie,“ dodáva Kotlár.

Špička na trhu

Aplikácie firmy EEA, ktorá je súčasťou BiQ Group, sa už po druhý krát umiestnili v exkluzívnom rebríčku najpoužívanejších aplikácií na platforme Atlassian, pričom ju spoločnosť Blended Perspektive dokonca zaradila aj do Klubu 500. Za vývojom aplikácie využívanej aj spoločnosťou SpaceX stojí práve Jozef Kotlár, ktorý začal ako programátor s C++ a dnes sa venuje primárne Jave a Pythonu.

Bližšie o aplikácií Jolokia Monitoring Agent 

Zdroj: fontech.startitup

 

Podobné projekty