Blog
26. mája 2021 EEA s.r.o.

Uľahčite si vo firme prácu vizualizáciou dát vďaka aplikácii GeoData for Jira

Keď svoje dáta vidíme na mape, vidíme všetko oveľa jasnejšie. Ihneď máme prehľad v tom, ktoré oblasti sú najrušnejšie, môžeme ľahko naplánovať cestu pre nášho zamestnanca, naše strategické rozhodnutia budú neporovnateľne efektívnejšie a dokonca môžeme nájsť geografické spojitosti medzi rôznymi problémami a úlohami, s ktorými sa aktuálne zaoberáme.

Predstavte si firmu, ktorá si všetky úlohy zaznačuje v Jira. Povedzme, že jednou z jej hlavných činností je oprava bankomatov. Ak manažér chce zadať úlohy konkrétnym zamestnancom, musí spraviť mnohé kroky určiť, ktoré problémy majú prednosť, kde sa nachádzajú, kto problém vyrieši, kedy na miesto zamestnanca vyšle, v akom poradí zamestnanec problémy vyrieši, či práve nepríde búrka, ktorá mu prácu znemožní, … Krokov je naozaj veľa a potenciálnych prekážok v každodennej realite taktiež. Tak prečo si prácu neuľahčiť?

Riešenie viacerých z vyššie spomenutých problémov vám prinesie naša aplikácia GeoData, špeciálne vyvinutá pre nástroj Jira. Umožní vám vizualizovať vaše problémy, úlohy či majetok na mape s precízne vyznačenou GPS polohou. GeoData vám ponúka vrstvu informácií navyše, ktorá značne zjednoduší vašu prácu. 

Kto by si mal aplikáciu GeoData zaobstarať?

Každá firma, ktorá má prácu rozprestretú v budovách, uliciach, mestách či dokonca krajinách, práca firmy je teda prepojená s konkrétnym miestom a jej zamestnanci na dané miesta cestujú, aby vykonali servis či opravili rôzne zariadenia alebo kúpili či predali určitý majetok.

Jira Geo app

Prečo zvoliť GeoData na vizualizáciu dát?

Keď svoje dáta vidíme na mape, vidíme všetko oveľa jasnejšie. Ihneď máme prehľad v tom, ktoré oblasti sú najrušnejšie, môžeme ľahko naplánovať cestu pre nášho zamestnanca, naše strategické rozhodnutia budú neporovnateľne efektívnejšie a dokonca môžeme nájsť geografické spojitosti medzi rôznymi problémami a úlohami, s ktorými sa aktuálne zaoberáme. Navyše, vďaka vizualizácii dát šetríme vo firme čas a ďalšie cenné prostriedky.

„Naším cieľom bola vždy vizualizácia dát, vďaka ktorej získate perfektný prehľad a kontrolu nad svojimi dátami namiesto pocitu chaosu v nich. Tak, aby vaše strategické plánovanie bolo rýchle a efektívne.“

 

Čo konkrétne môže aplikácia GeoData mojej firme poskytnúť?

 • Mapu s dátami v rozhraní Jira, priamo na tzv. dashboarde
 • Budete môcť vytvárať úlohy priamo na mape
 • Možnosť vyčleniť oblasť mapy s automaticky predvolenou osobou, ktorá sa má starať o úlohy v danej oblasti
 • Prelinkovanie úloh a problémov priamo s Google adresami, mapami a počasím (čo je veľmi praktické napr. pre firmy, ktoré vykonávajú servis v exteriéri), čo znamená, že aplikácia vám dokáže okamžite naplánovať najefektívnejšiu cestu pre vašich zamestnancov
 • Možnosť zobraziť objekty z aplikácie Insight na mape
 • Použitie v mobile vďaka mobilnej Jira aplikácii od Infosysta

Benefity spomenuté vyššie sú len pár bodmi, ktoré sú prospešné pre akúkoľvek firmu. V EEA sa taktiež sústredíme na vytvorenie najlepších riešení na mieru pre každého klienta, preto aplikáciu upravujeme na mieru či rozširujeme podľa procesov a potrieb konkrétnej firmy.

Aké typy firiem môžu profitovať z používania aplikácie GeoData?

Napríklad firmy, ktoré:

 • Potrebujú vykonávať servis zariadení v rôznych oblastiach
 • Majú svoje zásoby rozprestreté vo viacerých lokalitách
 • Vlastnia niekoľko pobočiek (banky apod.)
 • Potrebujú monitorovať a aktívne riešiť problémy na známych či náhodných miestach
 • Potrebujú dať verejnosti možnosť zadávať rôzne podnety, ktoré následne riešia (pre mestské oblasti to môže znamenať napr. nahlasovanie výtlkov)

Kto už aplikáciu GeoData využíva?

Vizualizácia dát je skvelým pomocníkom pre firmy či inštitúcie z rôznych odvetví. 

Pyronova, firma, ktorá sa špecializuje na ochranu pred ohňom, využíva GeoData na vizualizáciu umiestnenia hasiacich prístrojov na územi celej krajiny. Aplikácia firme tak umožňuje efektívnejšie plánovať pravidelný servis či výjazdy technikov za zariadeniami, ktoré treba opraviť. 

Našu aplikáciu ďalej aktívne využíva firma Baumit, ktorá sa zameriava na stavebné materiály. Na mape tak vždy nájde prehľad aktuálnych stavieb a prislúchajúcich úloh k nim s informáciami o potrebe dodania ďalších materiálov. O tom, ako Baumit využíva náš plugin, si môžete prečítať viac v referencii, v ktorej sa spomína napr. aj nasledovné:


“Geomapa je aj šikovný nástroj pre náš marketing. Ak si zaradíte do datasetu zaujímavé referencie, veľmi rýchlo sa zorientujete už na prvý pohľad. Čo všetko z Geodát vyťažíte závisí už len na vašich sledovaných cieľoch a kreativite.
Veľkým plusom je, že aj keď stavba nemá presnú adresu alebo sa jedná o novú lokalitu, na mape ju viete vyhľadať a vložiť lokalizáciu presne na dané miesto. Takáto lokalizácia je veľmi nápomocná pri zorientovaní sa, kde sa stavba nachádza. Ak sa jedna o radovú zástavbu, môžete využiť aj iné označenie, čiaru alebo polygón.
Prehľad o stavbách na geomape je výborný začiatok pre ďalšie využitie. Hlavne v oblasti služieb pre zákazníkov. ”

Aplikácia GeoData je však skvelým nástrojom i pre neziskové organizácie či rôzne ďalšie inštitúcie. Aktívne ju využíva napr. Obecný úrad v Bratislave. Aplikácia je napojená na portál, cez ktorý občania nahlasujú výtlky, rozbité chodníky, nefungujúce osvetlenie či iné problémy v ich meste. Stačí im na mape zadať umiestnenie a fotografiu problému, čo výrazne uľahčuje komunikáciu s Obecným úradom a mesto môže napredovať oveľa rýchlejšie.

Vďaka aplikácii je zároveň jednoduchšie pomáhať ľuďom v núdzi. Na mape sa zaznačuje ich lokalizácia a problémy, ktorým čelia napr. je tak možné pomôcť dôchodcom, ktorí si aktuálne nemôžu zájsť na nákup sami. O projekte Pomôžem, ktorého je naša aplikácia súčasťou, sa dozviete viac tu.

 

Veríme, že náš článok zodpovedal mnohé otázky, ktoré vám po objavení nášho produktu napadli. Ak by vás však zaujímali akékoľvek ďalšie detaily, neváhajte nás kontaktovať. Viac sa môžete dočítať i v našom ďalšom blogovom článku o aplikácii GeoData. .

Vyskúšajte aplikáciu na Atlassian Marketplace

 

Atlassian team BOOTIQ EEA

Podobné projekty